İSTANBUL'U YAŞAYIN

Tarihçe

İstanbul’un tarihi binlerce yıl öncesine dayanıyor. Dünyanın en önemli imparatorluklarına beşiklik eden İstanbul, köklü geçmişiyle görenleri büyülüyor. Modern binaların tarihi minarelerle iç içe geçtiği bu şehir, zaman boyunca burada yaşanan farklı hayatları ve duyguları bizlere anlatıyor. Bu nedenle İstanbul, eski zamanları ve modern hayatı bir arada yaşama fırsatı sunan bir şehir olarak öne çıkıyor. Pek çok tarihi bölgesi ve yapısı bugün Unesco Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan İstanbul, 2010 yılında da Avrupa birliği tarafından Avrupa Kültür başkenti seçilmiş olmanın gururunu taşıyor.

Sanat & Moda

Yüzyıllar boyunca minyatür, seramik ve çini, kaligrafi gibi geleneksel sanatlarla süslenmiş olan İstanbul, son yıllarda bir sanat merkezi olarak daha fazla dikkat çekiyor. Görülecek pek çok müze ve galeriye ev sahipliği yapan kent, kongre ve konferans merkezleriyle de çok önemli sanat ve moda etkinliklerinin adresi oluyor.

Gece Hayatı

İstanbul’un canlı ve çok fazla seçenek sunan gece hayatı, tüm zevklere hitap ediyor. Müzikli tavernalardan şık barlara, sakin teraslardan parlak gece kulüplerine kadar yüzlerce seçenek, haftanın hangi gecesi olduğu fark etmeksizin sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence vaat ediyor.

Kongre Seminer

Binlerce yıllık geçmişi ile İstanbul, dünyanın buluşma noktası olmayı sürdürüyor. Türkiye’nin kongre turizmindeki öncelikli adresi olan şehir, konumu, tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve ulaşım kaynaklarının çeşitliliği nedeniyle her geçen gün daha fazla tercih ediliyor.

İstanbul Keşfedilmeyi Bekliyor

Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir köprü görevi gören İstanbul, ayrıcalıklı konumu nedeniyle dünyanın en özel şehirlerinden biri olma özelliğini taşıyor. Şehrin coğrafi konumu Doğu ve Batı’nın karakteristik özelliklerini harmanlarken keşfedilecek pek çok zenginlik de yaratıyor. Karadeniz ve Akdeniz’i birbirine bağlayan Marmara Denizi’nin harika yolculuğu, otantik yemekler, tarihi cami ve kaleler, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Kapalıçarşı ve modern alışveriş alanları bunlardan yalnızca birkaçı…

Kozmopolit Bir Kent

Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorluklarına beşiklik eden İstanbul, dünyanın en eski şehirlerinden biri… Bu imparatorlukların izleri, bugün şehirde bir arada yaşayan farklı kültürlerden ve dinlerden kolayca takip edilebiliyor. Türkiye’nin dini ve etnik açıdan en kozmopolit şehri, 15 milyon kişiye ev sahipliği yapıyor.

REZERVASYON YAPIN

DİREKT REZERVASYON

%10'A VARAN İNDİRİM

ETKİNLİK SEÇİNİZ