GENEL BAKIŞ

MİMARİ VE İÇ TASARIM: SİNAN KAFADAR

17 katlı çinko ve titanyum bir cephe, Boğaz’ın üzerinden yükseliyor. Şehri kucaklar gibi nazikçe kavis alan bu bina, 1940’lı ve 1950’li yılların mimari stillerinin üzerinde yapılmış modern bir döngüyü anımsatıyor.  Pencereleri ise Gezi Hotel Bosphorus’un ruhuna göz atmanızı sağlıyor. 56 odanın ve 11 süitin tamamında kullanılan yansıma karşıtı panoramik pencereler Boğaz, Taksim Meydanı, Gezi Parkı ve otelin şehrin kalbine sakladığı yemyeşil bahçelerini kesintisiz izleme keyfi sunuyor.

Gezi Hotel Bosphorus, dışındaki güzelliği içine de taşıyor. Tüm mobilyalarda kullanılan yüksek kaliteli ahşap ve deri sıcak ve samimi bir atmosfer yaratırken, bu algı ünlü ressam Piet Mondrian'ın çağdaş tasarım anlayışı ile ayrı bir görkeme kavuşuyor. Mondrian’ın bir tablosundan esinlenerek dekore edilen oda ve süitlerde gösterişli malzemeler Hollandalı ressam ile özdeşleşen çizgisel formları yumuşatıyor. Sanatçının imzası haline gelen çizgiler, halılardan eğlence sistemlerine varıncaya dek farklı dizayn unsurlarında yeniden şekillenerek odalara bütünlük katıyor.

MADE BY ORİGİNALS

Design hotel bünyesinde yer alan tüm oteller, misafirlerine kişisel, estetik ve kaliteli hizmet vaat ederler. Her otel kendine has mimari yapısı ve kültürel özgünlükleri ile eşsiz ve butik bir misafirperverlik deneyimi sunar.

DİZAYN & FELSEFE

Gezi Hotel Bosphorus, Metex Design grubu mimari Sinan Kafadar tarafından “ Zamansız Tasarım” felsefesi ile hayata geçirilmiştir. Bunun arkasinda yatan en önemli fikir, Gezi Hotel Bosphorus’un günümüz modern çağını; 1940 ve 1950’lerin ların mimarisi ile birlikte yansıtmasıdır.

NOW AVAİLABLE WİTH STARWOOD PREFERRED GUEST PROGRAM, SPG®

Design Hotel’lerinde konaklayan SPG üyeleri aşağıda yer alan avantajlara sahip olacaklardır:

 • Amerikan dolarına eşdeğer olan 2 star puan harcamasında (SPG Gold ve SPG Platinium üyeleri 50 % bonus ve SPG Platinium üyelerine minimum 75 geceleme ile 100%  bonus)
 • Kalış ve geceleme, üyelik statüsüne bağlıdır.
 • Odalarda ücretsiz internet ve bir şişe su.
 • Kalışların puanlar ile gecelemeye çevrilmesi.
 • Hoşgeldiniz hediyesi olarak puanların, SPG Gold ve SPG Platinium üyelerine tanınması.
 • Müsaitliğe istinaden, SPG Gold ve SPG Platinium üyelerine oda upgrade verilmesi.
 • Müsaitliğe istinaden, SPG Gold ve SPG Platinium üyelerine 16:00’ya kadar late check out verilmesi.

Aşağıda yer alan avantajlar katılımcı DESIGN HOTEL’lerde geçerli değildir.

 • Hoşgeldiniz Hediye Seçimi (kontinental kahvaltı ve içecek dahil değildir.)
 • Geç çıkış dahil değildir.
 • Oda müsaitliği garanti değildir.
 • Club Lounge ayrıcalıkları dahil değildir.
 • Suite geceleme ödülleri dahil değildir.

Extra harcamalar ( ilave yetişkin veya extra yatak ) kredi kartına charge edilecektir.

Eger SPG katılımcı bir Design Hotel’e rezervasyon yapıyorsanız, size ait bilgileri, otele direkt olarak bildirmeyi kabul etmiş bulunuyorsunuz. Bu işlem otelin gizlilik ilkelerine tabii tutulmaktadır.

YEŞİL YILDIZLI OTEL

Gezi Hotel Bosphorus, çevreye olan duyarlılığı sayesinde, hava kirliliği ve karbon emisyonu en aza indirgemiştir. Aynı zamanda, etkili geri dönüşüm sistemi ile yetkililerce ödül ve sertifikaya layık görülmüştür.

GERİ DÖNÜŞÜM VE YENİDEN KULLANIM

Gezi Hotel Bosphorus olarak 3R disiplini ile doğamızı koruyoruz. Başından beri gerekli tüm yönetmeliklere uyarak sosyal sorumluluk görevlerini yerine getirmekten mutluluk duyuyoruz.

REZERVASYON YAPIN

DİREKT REZERVASYON

%10'A VARAN İNDİRİM